Dzieje sięGłogów

Dodatek covidowy na kontach ratowników. “Trudna praca, wymagająca poświęceń”1 min na czytanie

Nowa karetka dla szpitala w Głogowie. Złożyły się lokalne samorządy 1

Nasi ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy (podlega mu także Głogów) otrzymali na konta pierwsze dodatki covidowe– mowa o rządowej pomocy w formie dodatkowego świadczenia, która przysługuje m.in. osobom wykonującym zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa.

Dodatek ten, zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia, wyniósł 100 proc. wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Jednak maksymalna kwota dodatku nie może być wyższa niż 15 tys. zł.

– Wypłacany będzie comiesięcznie począwszy od grudnia ubiegłego roku – informuje Szymon Czyżewski, rzecznik prasowy legnickiego pogotowia. Zdaniem rzecznika, to wymagający czas dla służb medycznych. – Praca w zespołach ratownictwa medycznego zawsze była trudna i wymagała poświęceń. W tym szczególnym jednak okresie, mając na względzie zwiększone ryzyko w czasie podejmowania medycznych czynności ratunkowych oraz potrzebę zachowania wzmożonych środków bezpieczeństwa (maski, kombinezony, inne środki ochrony osobistej), przebywania w nich wiele godzin, następnie przeprowadzania procesu dezynfekcji i dekontaminacji sprzętu – nie pozostawia to obojętności wśród pracowników, a wręcz potęguje świadomość zagrożenia i nieustannej walki z pandemią – wyjaśnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się