Dzieje sięGłogów

Dodatkowe pieniądze dla niepełnosprawnych zaklepane podczas nadzwyczajnej sesji1 min na czytanie

Dodatkowe pieniądze dla niepełnosprawnych zaklepane podczas nadzwyczajnej sesji

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Niepełnosprawnych przekazał powiatowi głogowskiemu dodatkowe ok. 100 tys. zł. Aby te pieniądze można było jeszcze w tym roku przekazać osobom, które ich potrzebują, trzeba było je wprowadzić do budżetu, i to jak najszybciej. – Dlatego zwołaliśmy nadzwyczajną sesję, to była sprawa pilna – mówi wicestarosta głogowski Jeremi Hołownia. Dodatkowe środki, które powiat wprowadził do budżetu, zostaną przeznaczone na likwidacje barier architektonicznych oraz na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. W sumie PFRON dla powiatu głogowskiego przekazał na ten rok 2 mln 775 tys zł.

Jednak nie o tylko te 100 tys. zł zwiększył się budżet powiatu. W sumie jest w nim więcej o 2 mln 370 tys. zł, zarówno jeśli chodzi o dochody, jak i wydatki. Dodatkowe dochody to głównie dotacje celowe, np. do oświaty albo zwrot za budowę domów dziecka, ale także dochody wypracowane przez jednostki powiatu oraz tzw. majątkowe. Z inwestycji, które zostaną wykonane za dodatkowe pieniądze, można wymienić modernizację węzła sanitarnego w Zespole Szkół Politechnicznych oraz budowę chodnika w Turowie.

Opozycja z klubu PiS co prawda nie głosowała przeciwko zmianom w budżecie oraz w wieloletnim programie finansowym, ale się wstrzymała. Było 6 głosów wstrzymujących się, czyli za mało, aby cokolwiek przegłosować. – To nie jest nasz budżet i nie nasz wieloletni program powiatu. Nie uwzględniono w nich naszych uwag – powiedział nam radny Mirosław Strzęciwilk.
DON

Podziel się informacją ...
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się