Dzieje sięGłogów

Dodatkowy wjazd na Orbitalną? Prezydent nie pomoże. Są już plany1 min na czytanie

Dodatkowy wjazd na Orbitalną? Prezydent nie pomoże. Są już plany

Radny Sławomir Majewski proponuje utworzenie dodatkowego zjazdu na rondzie, które ma powstać w miejscu skrzyżowania Legnickiej i Piłsudskiego. Prezydent odmawia zmiany projektu.

Z ulicy Orbitalnej można wydostać się na dwa sposoby. Przejechać ponad kilometr w kierunku ulicy Polnej i dalej obok szpitala i ulicą Kościuszki, lub w kierunku ulicy Gwiaździstej i dalej ulicą Piłsudskiego. Radny Sławomir Majewski złożył wniosek o wykonanie dodatkowego zjazdy z ronda, które ma powstać na głównej arterii miasta. Prezydent tłumaczy, że nie można tego zrobić ze względu na bezpieczeństwo.

Rozwiązanie, które mieszkańcy zgłaszali, czyli połączenie chodnikami jest, ale połączenie tej ulicy – nie. Przy takim skrzyżowaniu i to tak obłożonym, nie jest możliwe zrobienie takiego zjazdu – tłumaczył Rafael Rokaszewicz – Ulica Orbitalna została zaprojektowana, żeby być ulicą wewnętrzną, a co za tym idzie bezpieczną. Jeżeli powstałyby taki zjazd mogły by być zarzuty, że wszyscy sobie robią skróty, a w ostateczności jest tam trzykrotnie większy ruch – wyjaśnia.

Radny mimo tych wyjaśnień nie zamierza odpuszczać sprawy: – Po budowie obwodnicy, te ulice stracą swoje znaczenie, bo ruch zostanie przekierowany gdzie indziej – wyjaśnia Sławomir Majewski. Otrzymał oficjalną odpowiedź od władz miasta, w której prezydent podtrzymuje swoje zdanie. Samorządowiec nie odpuści : – Ja popieram pana Rokaszewicza, ale tak łatwo mu tej sprawy nie odpuszczę. Zgłosili się do mnie mieszkańcy i zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby im pomóc – zaznacza. Zamierza zwrócić się jeszcze do inżynierów z prośbą o opinię na temat budowy ronda.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się