Dzieje sięGłogów

Doktor Glińska: Jeżeli jesteście ozdrowieńcami, to pomóżcie. Oddajcie osocze!1 min na czytanie

Na Crossie Straceńców jest jak w życiu – raz idziemy pod górę, raz spadamy na dół 1

O tym, że osocze ozdrowieńców może działać cuda, przekonał się chociażby zakażony koronawirusem Andrzej Slifierz, który przez miesiąc walczył o życie w szpitalu. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Aleksandra Glińska, która pracuje na oddziale gdzie leczy się chorych na koronawirusa, nie ukrywa, że osocze jest jak na razie najskuteczniejszym lekiem. – Jeżeli jesteście ozdrowieńcami i spełniacie wszystkie warunki, aby oddać osocze, to pomóżcie – apeluje.

Opowiada, że do tej pory osocze pomogło wielu pacjentom. – Mówili, że po podaniu osocza, faktycznie czuli się lepiej. Pamiętajmy, że osocze musi zostać podane im w odpowiednim momencie – dodaje.

Ważne, aby kandydaci byli w wieku 18-60 lat i spełniali kryteria do oddawania krwi. Przed oddaniem osocza należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie osocza wypić około 2 litrów płynów. Natomiast w dniu oddawania osocza także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.

Osocza nie mogą oddawać osoba osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy miały wykonany tatuaż, przekłucie uszu lub innych części ciała, zabieg operacyjny, endoskopowy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się