Koronawirus

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy. Co oferuje nam marszałek?2 min na czytanie

Cezary Przybylski: Budżet Dolnego Śląska – realizujemy inwestycje potrzebne Dolnoślązakom

Od wtorku jest dostępna strona internetowa dolnoslaskipakiet.pl. Można na niej znaleźć komplet informacji o wsparciu, jego źródłach i możliwościach aplikowania o pieniądze w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego.

Suma wsparcia, jakie przygotował samorząd województwa, przekracza miliard złotych. Pełną ofertę Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego zaprezentował dziś marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Mają to być dopłaty do pensji, pożyczki, poręczenia, uproszczone formy spłat już zaciągniętych zobowiązań oraz specjalistyczne doradztwo – to tylko niektóre z form pomocy dla dotkniętych kryzysem przedsiębiorców. – Przygotowane przez nas wsparcie pomoże ocalić tysiące miejsc pracy w całym regionie– uważa marszałek Cezary Przybylski.

Radoxim 5

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy to system pomocy dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na Dolnym Śląsku. Wartość różnorodnych działań oferowanych w jego zakresie przekroczy miliard złotych. Przygotowany przez samorząd województwa dolnośląskiego Pakiet ma złagodzić ekonomiczne i gospodarcze skutki epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Pomoc oparta będzie na dwóch filarach: finansowym oraz koordynacyjno-doradczym, a wprowadzana będzie w trzech etapach.

Pierwszy zakłada bieżącą pomoc dla firm, które ucierpiały na skutek epidemii. W jego ramach dostępnych będzie będące w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy 338 milionów złotych na dopłaty do wynagrodzeń dla prowadzących własne firmy. Według szacunków z tej pomocy może skorzystać kilkadziesiąt tysięcy firm i ich pracowników w regionie. Dodatkowo 220 milionów pozwoli zorganizować pożyczki obrotowe, płynnościowe, inwestycyjne i poręczenia – za te działania odpowiadać będzie Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Drugi i trzeci etap realizacji pakietu to łagodzenie skutków kryzysu i pobudzanie rozwoju.

Wszelkich informacji można zasięgnąć na działającej od dziś stronie dolnoslaskipakiet.pl, również za jej pośrednictwem poprzez chat oraz infolinię. Można skontaktować się z zespołem profesjonalnych doradców, którzy służyć będą swoim wsparciem dla przedsiębiorców.
RED

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus