Dzieje sięGłogów

Dopiero co były remontowane! Wandale ozdobili budynki spółdzielni1 min na czytanie

Dopiero co były remontowane! Wandale ozdobili budynki spółdzielni

Kilka budynków, które dwa lata temu przeszły termomodernizację, zostało „ozdobionych” przez wandali. Wątpliwej urody napisy pojawiły się chociażby na blokach przy ul. Wawelskiej i Budziszyńskiej.

– Wszystkie tego typu dewastacje są zgłaszane ubezpieczycielom – mówi Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie. Trzeba jednak przyznać, że ubezpieczyciele nie zawsze w pełni pokrywają koszty naprawienia takich szkód. – Tam, gdzie to możliwe, elewacje zostaną wyszorowane. Jeśli to nie poskutkuje, konieczna będzie decyzja o ponownym malowaniu. Niestety, wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zatem za pozbycie się takich malunków płacimy wszyscy – dodaje.

Radoxim 5

Musimy więc wspólnie zadbać o nasze mienie i zwracać uwagę, gdy ktoś niszczy elewację czy inne elementy budynków. –Nie bójmy się zadzwonić na policję, by zgłosić dewastację, zwłaszcza wtedy, gdy sprawcy są jeszcze na miejscu – zachęca Kowalski. Inaczej, co pewien czas, wszyscy wspólnie będą ponosić niepotrzebne koszty usuwania efektów działalności wandali.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się