Dzieje sięGłogów

Dostali 360 tysięcy maseczek. Najwięcej z nich trafi do miasta4 min na czytanie

Rozdają 360 tysięcy maseczek 1

Przedstawiciele gmin z powiatu głogowskiego odbierają z Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego maseczki medyczne (19.05.). To 85 wypełnionych kartonów. Najwięcej z nich trafi do miasta – 240 tys. sztuk. Do gminy Głogów 28 tys. sztuk, Jerzmanowej 24 tys. sztuk, Kotli 20 tys. sztuk, Pęcławia 12 tys. sztuk i Żukowic 16 tys. sztuk.

Z tej okazji starostwo zwołało konferencję prasową. – Powiat głogowski otrzymał maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – mówił starosta Jarosław Dudkowiak. Dodawał, że to pierwsza pomoc w takiej formie w czasie epidemii koronawirusa. Apelował też o to, by z nich korzystać. Przypominał, że nakaz ich noszenia obowiązuje w zamkniętych pomieszczeniach. – Stosujmy się do obostrzeń. Ten wirus wciąż jest niebezpieczny. Ludzie umierają w domach i szpitalach – zaznaczał.

Z gminy Żukowice pojawiła się Iwona Rudowicz. – Myślę, że będziemy je rozdysponowywać wedle zapotrzebowania. Do tej pory maseczki były przekazywane instytucją oświatowym i podległym nam jednostkom – zwracała uwagę.

Najwięcej maseczek trafi od rządu do miasta. Karol Skowroński z Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w ratuszu dodawał, że miasto wspierało mieszkańców podczas poprzednich fal epidemii rozdając im maseczki zakupione ze własnego budżetu. Był dla głogowian darmowe. – Na chwilę obecną maseczki przeładujemy do magazynu. Prezydent podejmie decyzję związaną z ich dystrybucją. Myślę, że to będzie adekwatny sposób do zagrożeń, do ewentualnej czwartej jesiennej fali epidemii – przytaczał.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się