Dzieje sięFoto

Dotacje na wymianę pieców i punkt konsultacyjny. Tak w mieście dbają o czyste powietrze1 min na czytanie

Dotacje na wymianę pieców i punkt konsultacyjny. Tak w mieście dbają o czyste powietrze

W galerii Glogovia w Biurze Obsługi Mieszkańca urzędnicy pomagać będą wypełniać wnioski o dofinansowanie na wymianę pieców, instalacji grzewczej czy termomodernizację w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Punkt konsultacyjny czynny będzie w środy i czwartki w godz. 8-14 oraz piątki w godz. 11-17.

– Na to wszystko są pieniądze, bo to jest w naszym interesie – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. A do tej pory z gminnego programu, z funduszu dopłat do wymiany pieców, skorzystało 27 osób, które otrzymały dotacje w wysokości 5 tys. zł. Była to pierwsza edycja miejskiego program, który ma być kontynuowany w kolejnych latach. Ponadto Głogów i Polkowice wraz z gminami złożyły również wspólny projekt o granty z Unii Europejskiej również na ten cel.

– Szczególnie na starszych osiedlach są jeszcze kopciuchy. Niestety piec to jedno, ale to czym palą mieszkańcy, to drugie. Wszystko to powoduje, że czujemy często w powietrzu brzydki zapach a wręcz drapanie w gardle – zauważa prezydent. I zapowiada kontrole urzędników oraz policji, którzy będą sprawdzać czym pali się w piecach.
MK

Dotacje na wymianę pieców

Dotacje na wymianę pieców i punkt konsultacyjny. Tak w mieście dbają o czyste powietrze. CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/dotacje-na-wymiane-piecow-i-punkt-konsultacyjny-tak-w-miescie-dbaja-o-czyste-powietrze/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 8 października 2019
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się