Dzieje sięGłogów

Druga próba przeciwników starosty głogowskiego. Czy odwołają go na najbliższej sesji?1 min na czytanie

Druga próba przeciwników starosty głogowskiego. Czy odwołają go na najbliższej sesji?

Zbliża się sesja rady powiatu głogowskiego, w czasie której jednym z punktów obrad będzie głosowanie nad odwołaniem zarządu powiatu z powodu nieudzielenia mu przez radnych wotum zaufania.

Radni mieli bardzo długie wakacje, bo ostatnia sesja odbyła się 23 czerwca. Minęły trzy miesiące. Aż wreszcie przewodniczący rady Marek Groffik wyznaczył termin – 26 września, w nadchodzący poniedziałek. Najważniejszym punktem ma być głosowanie nad odwołaniem zarządu powiatu, w skład którego wchodzą starosta Jarosław Dudkowiak, wicestarosta Jeremi Hołownia oraz członek zarządu powiatu Bartosz Ławrowski.

Radoxim 5

Radni nie udzielili wotum zaufania zarządowi – czego konsekwencją będzie właśnie głosowanie nad jego odwołaniem w najbliższy poniedziałek. Przypomnijmy, że starostę z PO oraz cały zarząd bronili praktycznie tylko radni z PiS – u. Ewenement, ale to było 9 głosów, za mało, aby otrzymali wotum zaufania. Potrzeba ich było co najmniej 11. Czarne chmury nadciągnęły, gdyż 9 radnych wstrzymało się od głosu, 1 był przeciwny udzieleniu wotum, a 1 się wstrzymał od głosowania.

Już raz radni próbowali odwołać starostę Dudkowiaka, ale im się nie udało. Podobno przez te trzy miesiące jego przeciwnicy z KO i klubu Rokaszewicza szukali sojuszników, którzy pomogą obalić powiatową władzę. Czy się uda?
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się