Dzieje sięFotoGłogów

Drzewka idą od ręki! Ogromne zainteresowanie akcją leśników2 min na czytanie

1

Sosny, świerki, lipy i buki – te drzewka można odebrać dziś (18.09.) pod budynkiem Nadleśnictwa w Głogowie, gdzie trwa akcja “Posadź swoje drzewko” w ramach “Sprzątania Świata”. Zainteresowanie sadzonkami jest ogromne. Takiego szturmu leśnicy się nie spodziewali.

– Mamy godzinę dziesiątą, czyli godzinę od rozpoczęcia akcji, a lipy już nie mamy. Świerka zostało nam bardzo mało – mówiła Justyna Brzechwa, rzecznik prasowa nadleśnictwa, która wyliczała, że przecież do rozdania było aż 500 drzewek.

Nie ukrywała, że pod ich budynkiem ustawiła się kolejka chętnych. W trakcie naszej wizyty rozdzwoniły się telefony. Jedna z kobiet dopytywała, ile drzewek przypada na osobę. Dwa. Wtedy próbowała więc przeforsować kolejne na… psa. – Jesteśmy mile zaskoczeni, że ta akcja cieszy się powodzeniem. Ludzie przyszli z dziećmi, aby dostać jeszcze więcej sadzonek. Zapraszamy ludzi, na pieski nie dajemy drzewek – śmiała się.

W trakcie akcji leśnicy uczą też jak prawidłowo posadzić drzewka. – Mamy tablicę jak postąpić z sadzonką. Mówimy, które drzewko w jakim miejscu należy posadzić i jak należy się nią opiekować – zaznaczała rzecznik. A każde drzewko to tlen – niezbędny do życia. Dlatego zachęcała, że gdy nawet nie mamy działki, to wtedy wsadźmy drzewko w doniczce na balkonie. Taki świerk za kilka lat zda egzamin podczas świąt, ale do tego czasu wyprodukuje dużo tlenu. Akcja trwa do godz. 15.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się