Dzieje sięmy:GminaGłogówRegion

„Drzwi będą otwarte”. Ksiądz podziękował parafianom w Serbach, ale się nie żegnał3 min na czytanie

– Nie mówię „żegnam”, tylko „do zobaczenia”, bo jeszcze nie raz się zobaczymy – Zapewniał ksiądz Leszek Okpisz parafian w Kościele pw. Piotra i Pawła w Serbach. Wraz z obchodami Święta Niepodległości (11.11) odprawił mszę św. po raz ostatni jako proboszcz parafii i odebrał liczne podziękowania.

Przy ołtarzu pojawiły się sztandary Ochotniczej Straży Pożarnej w Serbach, Górników z KGHM, a także Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach – Dziękujemy za wierną posługę, a także za katechezę w szkole, którą ksiądz prowadził przez ostatni rok. Nigdy nie zapomnimy tego wszystkiego, co ksiądz zrobił dla parafii i dla mieszkańców – dziękowała dyrektor szkoły Agnieszka Rajchel. Strażacy również złożyli podziękowania, m.in. za poświęcenie wozu strażackiego.

W imieniu rady sołeckiej i stowarzyszenia Eko Serby życzenia złożył również sołtys Tadeusz Marut. – Niech ksiądz zabierze ze sobą wstawiennictwo naszych patronów św. Piotra i Pawła – życzył. Jako prezent i pamiątkę służby w parafii proboszcz otrzymał herb serbowski. Na sali wiejskiej, gdzie odbył się poczęstunek, występ przygotował zespół ludowy Serbowiacy, który wykonał pieśni kościelne podczas mszy, a ludowe właśnie na poczęstunku. Ksiądz również przygotował prezent dla parafian, którzy otrzymali egzemplarze książki Henryka Bejdy „Nasz wielki patron. Święci Piotr i Paweł”

Podziękowania złożyli też najmłodsi parafianie, którzy sprezentowali księdzu swoje rysunki. Ksiądz Okpisz bierze teraz pod opiekę katedrę w Żarach. Rolę proboszcza w Serbach decyzją. Biskupa Tadeusza Lityńskiego obejmie teraz ks. Marek Waściński.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się