Dzieje sięGłogów

Dudkowiak: To podziękowanie dla tych, którzy ratują ludzkie zdrowie i życie2 min na czytanie

Dudkowiak: To podziękowanie dla tych, którzy ratują ludzkie zdrowie i życie

To inne święto niż zwykle, kiedy 15 sierpnia pod kolegiatą gromadziły się tłumy mieszkańców. Dziś w kolegiacie najpierw odbyła się skromna uroczystość z udziałem biskupa Pawła Sochy, później będzie jeszcze koncert Ani Karwan. A te wszystkie wydarzenia oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

– Świętujemy, bo to piękne święta – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego oraz Tradycji i Folkloru Ziemi Głogowskiej. Jest czas epidemii, ale chcemy podziękować głogowianom i mieszkańcom powiatu głogowskie za to, co zrobili do tej pory dla ratowania zdrowia i życia. Stąd też pomysł na organizację koncertu, który będzie transmitowany online dla wszystkich na FB powiatu – zwracał uwagę starosta Jarosław Dudkowiak.

Radoxim 5

Do tej pory w powiecie głogowskim mieliśmy 23 przypadki zakażenia COVID 19. Obecnie chore są trzy osoby. – Myślę, że mieszkańcy stosują się do zasad epidemiologicznych. Dlatego mamy bardzo małą liczbę zakażonych.Trzeba jednak powiedzieć wprost – przed nami najtrudniejszy czas. Musimy na siebie uważać – apelował.

Odniósł się również do ważnej daty w historii Polski, czyli 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. – To znacząca i ważna data przywołująca wartości męstwa, waleczności oraz oddania naszej Ojczyźnie – dodaje starosta, by przypomnieć, że Święto Wojska Polskiego jest również doskonałą okazją, aby podziękować im za rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych na rzecz obronności kraju.

– Z okazji Święta Wojska Polskiego wszystkim żołnierzom oraz wszystkim pracownikom cywilnym składam podziękowania za wzorową służbę.Życzę, aby codzienna praca była źródłem dumy i satysfakcji, a kolejne lata były pasmem sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym – kończy.

Widzieliście zdjęcia z uroczystości w kolegiacie? TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się