Dzieje sięGłogówWideo

Dudkowiak: Wybory prezydenckie w maju? Nie wezmę w nich udziału1 min na czytanie

Skromne obchody 229. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja 16

Dziś (3.05.) 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość o której pisaliśmy: TUTAJ. Starosta Jarosław Dudkowiak mówił o tym, że to święto demokracji. – To nowoczesny akt prawny – podkreślał.

Dodawał, że kolejnym takim świętem powinny być wybory prezydenckie planowane na najbliższą niedzielę (10.05.). – Niestety napawa mnie to smutkiem. To w jaki sposób rządzący chcą przeprowadzić wybory. Na pewno nie wezmę w nich udziału – jeżeli odbędą się w maju 2020 roku. Organizatorem ich powinna być Państwowa Komisja Wyborcza a nie jeden z ministrów rządu. A czas? Wtedy, kiedy wirusolodzy uznają czas i formułę wyborów za bezpieczną. Dziś takiego bezpieczeństwa nie ma dla nikogo. Ani też aktów prawnych, aby wybory można było przeprowadzić w sposób bezpieczny – aby były powszechne i równe – mówił Dudkowiak.

Pomysł na wybory korespondencyjne nazwał „usługą pocztową”.
RED

Starosta o wyborach prezydenckich

Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski zbliżające się wybory (10.05.) prezydenckie nazywa "usługą pocztową". I zapowiada, że jeżeli odbędą się w maju, to nie weźmie w nich udziału. Podkreśla, że wybory świętem demokracji są wtedy, kiedy są równe i powszechne. CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/dudkowiak-wybory-prezydenckie-w-maju-nie-wezme-w-nich-udzialu/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Niedziela, 3 maja 2020
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się