my:ŻukowiceRegion

Duże pieniądze na wsparcie dzieci i młodzieży1 min na czytanie

Kolejne środki na zakup pomocy naukowych w głogowskich szkołach

Gmina Żukowice po raz kolejny pozyskała pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego – to program wyrównujący dostęp do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 344 tys. zł. z czego gmina otrzymała 292 tys. zł.

W ramach otrzymanej dotacji w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim oraz w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi zostaną zorganizowane nie tylko zajęcia dydaktyczno–wyrównawcze, ale również zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Radoxim 3

– Zaplanowano również zajęcia z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. ale także zajęcia wyjazdowe m.in. do Centrum nauki Kopernik w Warszawie, ExploraPark w Wałbrzychu czy też do ZOO i Hydropolis we Wrocławiu – mówi nam wójt Krzysztof Wołoszyn.

Podkreśla też, że trzeba nadrobić zaległości, które są spowodowane chociażby epidemią. – Uważam, że bardzo istotne w obecnych czasach jest wsparcie w nauczaniu dzieci i młodzieży. Mam poczucie, że wielu uczniów boryka się trudnościami w nauce i zaległościami, które są wynikiem nieustannie powracających zajęć zdalnych, dlatego bez namysłu zdecydowaliśmy o złożeniu kolejnego wniosku. Jestem pewien, że te dodatkowe zajęcia pomogą naszym dzieciom – dodaje.

Przypomnijmy, że w czerwcu ub. roku dobiegł końca podobny projekt – wtedy gmina otrzymała 215 tys. zł.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne