Dzieje sięSława

Dużo ludzi wypoczywa nad jeziorem. W Sławie trwa Jarmark Produktu Regionalnego6 min na czytanie

Dużyo ludzi wypoczywa nad jeziorem. W Sławie trwa Jarmark Produktu Regionalnego 7

1 i 2 maja na Starym Rynku w Sławie będziemy mogli kupić, degustować, czy choćby tylko podziwiać wyroby wytwórców produktów lokalnych, rękodzielników, artystów, twórców ludowych. Pojawiło się ponad 70 wystawców. Więcej niż w ubiegłym roku. Warto się wybrać do Sławy, bo Jarmark Produktu Regionalnego cieszy się coraz większą popularnością.

– Niestety ograniczona liczba domków handlowych spowodowała, że wielu sprzedawcom musieliśmy podziękować. Staraliśmy się zadbać o różnorodność, by nie było zbyt dużej konkurencji w jednej dziedzinie. Najbardziej jednak cenię tych lokalnych wytwórców, koła gospodyń wiejskich czy panie ze Stowarzyszenia Aktywnych kobiet, bo maja okazję pokazać, że tu coś fajnego się dzieje – mówi Tomasz Krzymiński dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Ale można zaopatrzyć się w produkty z wielu regionów Polski i zagranicy. Na przykład w chleb, sery i wędliny z Litwy. Tam zawsze jest tłok kupujących. Można wybierać też spośród wyrobów z drewna, ozdób, ceramiki artystycznej. Można się pozbyć trochę grosza. Także jutro od godz. 10.00 do 18.00.

Lubię przyjeżdżać do Sławy, jestem tu czwarty raz – mówi sprzedawca wędzonych ryb z Kalisza. – Tu zawsze jest duża ilość ludzi, sporo turystów, sprzyja pogoda, dobra atmosfera. Dobrze się handluje, to też ważne – dodaje.

Urszula Boryna, znana lokalna malarka prezentuje swoje dzieła od pierwszego jarmarku w Sławie. – Rzeczywiście co roku jest tu coraz więcej ludzi i stoisk z różnych stron kraju. To jest fajne, Sława rozkwitła – cieszy się pani Ula.

Na gości Jarmarku czekają także atrakcje przygotowane przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Czas umilają prezentacje podopiecznych domu kultury, którzy wykorzystują okazję, by pochwalić się swymi talentami.

Pierwszy dzień jarmarku przyniósł satysfakcję organizatorom, ale dyrektor nie chce jeszcze przesądzać o sukcesie: – Jeśli sprzedający i kupujący uznają, że są zadowoleni, to będzie oznaczać, że impreza się udała, bo o handel tu też chodzi przede wszystkim. Uda się też, jak nie będzie lało – dodaje Tomasz Krzymiński.

Ważna informacja dla kierowców: ruch na sławskim rynku jest zamknięty do 3 maja. Utrudnienia związane są oczywiście z trwającą imprezą i późniejszym demontażem straganów Jarmarku. Objazd ulicami Reja, Wschowska, Chopina, Waryńskiego. Parking dla mieszkańców i wystawców wyznaczony jest na terenie Domu Kultury przy ul. Głogowskiej.

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się