Dzieje sięGłogów

Dwa dni na zarejestrowanie auta w starostwie? Numerki, kolejki i inne problemy1 min na czytanie

Dwa dni na zarejestrowanie auta w starostwie? Numerki, kolejki i inne problemy

Do Starostwa Powiatowego w Głogowie trafiła skarga Agaty Juchnowskiej z Głogowa. O tym piśmie zrobiło się głośno podczas ostatniej sesji rady powiatu (27.12.). Głogowianka wytyka liczne problemy z jakimi wiąże się zarejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji. – Niezbędne jest poświęcenie dwóch dni na załatwienie jednej sprawy – twierdzi. Tyle właśnie ma trwać rejestracja pojazdu oraz odbiór nowego dowodu rejestracyjnego.

I dodaje, że „numerki“ pobrać można jedynie w godzinach porannych, a później trzeba stać po swoje jeszcze w kilkugodzinnej kolejce. Podobnie wygląda to przy odbiorze nowego dowodu. – Gdzie odbiór dowodu trwa jedyne kilka minut, a oczekiwanie na wejście po odbiór oscyluje w trwaniu przed gabinetem minimum dwie godziny – zauważa.

Przed świętami była w starostwie. Opowiada, że przy odbiorze nowego dowodu chciała dokonać od razu wyrejestrowania pojazdu. Okazało się, że urzędnik nie mógł tego zrobić. – Z uwagi na fakt iż posiadałam jeden numer, a do dokonania kolejnej czynności niezbędne jest pobranie kolejnego numeru – żali się.

Padają zarzuty, że gdy jedni urzędnicy ciężko pracują, to inni mają się w pracy „nudzić“. – W starostwie panuje ewidentny brak nadzoru nad jego funkcjonowaniem. Starosta jest odpowiedzialny za organizację, a przy obecnej sytuacji widać, że brak jest jakichkolwiek rozwiązań obecengo wadliwego systemu działania starostwa, tym bardziej że sytuacja ogromnych kolejek trwa od lat – zarzuca pani Agata.

Domaga się też wyjaśnień o braku możliwości załatwiania spraw za pośrednictwem platformy www.esp.pwpw.pl. Uważa, że to usprawniłaby pracę urzędu i zmniejszyła czas oczekiwania na załatwienie sprawy. Co na to starostwo? Za sytuację obwinia rząd. Czytaj o tym więcej: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się