Dzieje sięGłogów

Dwa policyjne psy z przewodniczkami patrolują powiat1 min na czytanie

Dwa policyjne psy z przewodniczkami patrolują powiat

W polkowickiej policji oprócz policjantek i policjantów służbę pełni także dwóch czteronożnych funkcjonariuszy. Policyjne psy ze swoimi przewodniczkami można spotkać na patrolach czy zabezpieczeniach imprez. Wczoraj taki patrol był widziani przy ul. Hubala w Polkowicach, gdzie funkcjonariuszki zauważyły i ostatecznie zatrzymały poszukiwanego mężczyznę.

Te psy służą także w całym powiecie polkowickim m.in. w gminach Gaworzyce, Radwanice czy Grębocice.

– Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem i przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej, czy w poszukiwaniu narkotyków. Polkowicka policja ma obecnie do dyspozycji dwa psy. Pierwszy z nich to pies patrolowo-tropiący, a drugi z czworonogów został wyszkolony do wyszukiwania narkotyków – mówi Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach.

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy sprawdzające muszą mieć specjalne predyspozycje, odpowiedni poziom agresji, nie mogą bać się hałasu i bez zbędnej zwłoki powinny reagować na wydawane polecenia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się