Dzieje sięGłogów

Dwa przypadki śmiertelne z powodu covid19 w powiecie głogowskim. Odział covidowy znów pełny1 min na czytanie

Oddział covidowy szybko się zapełnia.

Raport zakażeń ministerstwa zdrowia dla powiatu głogowskiego znów z niepokojącymi danymi. Według danych na piątek (25.02.) minionej doby w naszym powiecie potwierdzono 30 zakażeń koronawirusem – w tym trzy ponowne – na 167 wykonanych testów. Raport donosi o dwóch przypadkach śmiertelnych. Oba dotyczą osób z chorobami współistniejącymi. Jeden chory zmarł wczoraj, wyłącznie z powodu Covid-19. W powiecie głogowskim w kwarantannie są 293 osoby.

W całym województwie dolnośląskim minionej doby potwierdzono 1243 zakażenia koronawirusem, w tym 122 ponownych. Zmarło 13 Dolnoślązaków, z tego 9 wyłącznie z powodu Covid-19. W sąsiednim powiecie polkowickim potwierdzono 20 zakażeń, a w lubińskim – 56.

Radoxim 5

Na oddziale covidowym głogowskiego szpitala powiatowego już w środę (23.02.) ponownie było pełne obłożenie, czyli zajęte wszystkie 35 łóżek. W czwartek rano, jak podała rzeczniczka Ewa Todorov, w szpitalu było 38 zarażonych pacjentów – 34 na oddziale i czterech w strefie buforowej na SOR, czekających na przyjęcie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się