Sport

Dwóch szczypiornistów Chrobrego nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń1 min na czytanie

Chrobry zatopił Pogoń po rzutach karnych! Genialny ten nasz Rafał Stachera 8

Zarząd KS SPR Chrobrego Głogów informuje, że po negocjacjach klub doszedł do kompromisu ze sztabem trenerskim i szczypiornistami. Wynika z niego, że 90 proc. zawodników pierwszego składu zgodziło się na obniżenie wynagrodzeń. Nie wszyscy – dwóch odmówiło.

– Każdy z zawodników zachował nie mniej niż 60 proc. dotychczasowego wynagrodzenia. Cześć składu nie podzieliło stanowiska klubu, że w świetle pandemii COVID-19 oraz definitywnego zakończenia rozgrywek z dniem 16 marca, a także braku kontynuowania profesjonalnych treningów, za miesiące kwiecień, maj i czerwiec wynagrodzenie powinno być proporcjonalnie zmniejszone – mówi Katarzyna Zygier, prezes klubu.

A co z zawodnikami, którzy nie zgodzili się na obniżkę pensji?

Klub nie ujawniając danych osobowych Zawodników nie dostrzegających szczególnie trudnej i wyjątkowej sytuacji kryzysowej, oraz związanej z tym potrzeby koncyliacyjnego podejścia do wzajemnych zobowiązań, zastrzega sobie prawo do podejmowania wszelkich dalszych, prawem dopuszczalnych działań mających na celu chronienia dobra wspólnego jakim jest zapewnienie kontynuacji działalności Klubu Sportowego SPR „Chrobry” S.A.

Klub dziękuje tym, którzy zgodzili się w tym trudnym czasie na pomoc Chrobremu – obniżka wynagrodzeń to ważna decyzja.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport