RegionSława

Dyniowy zawrót głowy to siódmy jesienny piknik rodzinny w Sławie3 min na czytanie

Dyniowy zawrót głowy to siódmy jesienny piknik rodzinny w Sławie

Z tyłu Domu Kultury w Sławie w słoneczną niedzielę (20.10.) odbył się VII Jesienny Piknik Rodzinny. Przyszło sporo mieszkańców wraz z dziećmi. Gwoździem programu były dynie, a w programie były również warsztaty dekoracji jesiennych z Zespołem Pieśni i Tańca z Krzepielowa, teatrzyk dla dzieci „Zaczarowany młynek” w wykonaniu studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa. 

Na pikniku nie zabrakło aromatycznej zupy z dyni i wielu innych pyszności i słodkości ze zbiorów jesiennych KGW z Lipinek i KGW Pasja z Radzynia. Odbył się również coroczny konkurs na oryginalne przetwory „Nie tylko z dyni”, a także rozstrzygnięcie konkursu na największa dynię. 

W kategorii Oryginalnych Przetworów Domowych – przetwory wytrawne wygrało smarowidło z podgrzybków Bronisławy Głąb. Na drugim miejscu znalazły się ogórki w pomidorachJolanty Malcher z Ciosańca, a na trzecim zupa dyniowaAni Szczuckiej, której dżem dyniowy z galaretką cytrynową wygrał również w grupie przetworów słodkich. Na drugim miejscu decyzją jury znalazła się marmolada owocowa Eli Sowińskiej, a na trzecim dżem jagodowy Władysławy Dwornickiej. Największą dynię o obwodzie 187 cm wyhodował Grzegorz Michalak.

Ciekawostką jest fakt, że w ubiegłorocznym konkursie wygrał również pan Grzegorz tylko że miał wówczas dynię o centymetr mniejszą. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. FED

Podziel się informacją ...
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region