Dzieje sięGłogów

Dyrektor i kierownik na jednej scenie. Jadą na międzynarodowy festiwal1 min na czytanie

Dyrektor i kierownik na jednej scenie. Jadą na międzynarodowy festiwal

– Jedziemy reprezentować Głogów na międzynarodowy festiwal Wertep… na Podlasie – mówił nam Michał Wnuk po ostatniej próbie przed tym wydarzeniem (4.08.). A było to tak, że scenariusz tej sztuki napisał Tomasz Olczak. W bohaterów wcielili się Bartek Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie a także Michał Wnuk – to kierownik teatru im. Andreasa Gryphiusa. Duet zacny, więc i przedstawienie wyjątkowe. Mowa o sztuce pod tytułem „Pan Mniam Mniam”.

O czym to? Przyjrzeliśmy się temu nieco bliżej. Dyrektor wcielił się w rolę kucharza, kierownik stanął za sterami drewnianej lalki. I szybko można wywnioskować, że chodzi o to, by się m.in. zdrowo odżywiać. Dbać o dietę, o sportowy tryb życia. Choć nie chcemy Wam za dużo zdradzać, bo we wrześniu premiera tego spektaklu w naszym teatrze. Napiszemy krótko: na pewno się spodoba. To sztuka utrzymana w luźnym, dość zabawnym tonie. Dzieci będą zachwycone.


A wracają do festiwalu to – wyjeżdżają tam dziś (5.08.). Trzymamy za nich kciuki. – Dostaliśmy zaproszenie od organizatorów. Gramy tam dwa spektakle w Hajnówce i Białowieży. Będziemy występować wśród artystów z całej Europy chociażby Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Francji czy Włochy – cieszy się Wnuk. Powodzenia!
RED
fot. Piotr Gajek/nadesłane

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się