Dzieje sięGłogów

Dyrektor: To zwykły wymysł! W naszej szkole nie ma zachorowań na Covid-19. Nie ma nawet podejrzeń zakażeń1 min na czytanie

To zwykły wymysł! W II LO nie ma zachorowań wirusem!

Otrzymaliśmy informację, że w II LO jest podejrzenie zakażenia koronawirusem wśród uczniów. W izolatce szkolnej miało przebywać trzech uczniów, a objętych kwarantanną miało być 11!

Taką informację rzekomo otrzymali uczniowie podczas lekcji w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Sprawdziliśmy, ile w tym prawdy, bo plotka zaczęła się odbijać szerokim echem w mieście.

Radoxim 5

– Pogotowie ratunkowe rzeczywiście było dwa razy w naszej szkole, ale z zupełnie z innych przyczyn – wyjaśnia dyrektor II LO Tomasz Kuziak i dodaje, że doszło do zdarzenia na lekcji W-F i była konieczność wezwania pogotowia. Uczennicę trzeba było przewieźć na prześwietlenie RTG. Dyrektor podkreśla, że nieprawdą jest pogłoska , aby w szkole istniało zagrożenie zakażenia koronawirusem. – Jest to zwykły wymysł, plotka, którą należy zdementować – mówi Tomasz Kuziak.

Informację zweryfikowaliśmy również w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego i tam również dyrekcja zaprzecza, aby taka informacja została przekazana ich uczniom. Czy był to żart ? Prawdopodobnie tak. Na szczęście w obu szkołach uczniowie są zdrowi, a nauczanie przebiega bez zakłóceń.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się