Dzieje sięGłogów

Dyrektorka przedszkola oskarżona o fałszowanie podpisów na dokumentach i wyłudzenie dotacji od gminy miejskiej1 min na czytanie

Dyrektorka głogowskiego przedszkola oskarżona o fałszowanie podpisów na dokumentach i wyłudzenie dotacji od gminy miejskiej

Akt oskarżenia przeciwko dyrektorce skierowała do głogowskiego sądu Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Kinga M. została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw w latach 2014 – 2016. Prokuratura uważa, że popełniła je jako dyrektorka niepublicznego przedszkola w Głogowie oraz niepublicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej z siedzibą w Lubinie.

– Działając z zamiarem uzyskania od gminy miejskiej Głogów korzyści majątkowych w postaci dotacji wprowadziła w błąd urząd miejski w Głogowie tym, że podrabiała dokumenty: opinię logopedyczną oraz protokół ze spotkania zespołu opiniującego w przedmiocie wydania opinii dotyczących wczesnego wspomagania rozwoju dzieci – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn, dodając, że dyrektorka podrobiła kilka podpisów osób opiniujących, których po prostu na spotkaniu nie było, i sfałszowała dokumenty, a następnie przedłożyła te dokumenty najpierw w przedszkolu i w urzędzie miasta.

– W związku z tym doprowadziła urząd miasta do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – dodaje rzeczniczka prokuratury, wyliczając, że chodzi o 12 tys. 700 zł wyłudzone na dwójkę dzieci. Sprawa dotyczy sytuacji z prywatnego przedszkola integracyjnego na Koperniku, które już nie istnieje. W jego miejscu funkcjonuje kolejna placówka.
RED

Podziel się informacją ...
  • 144
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się