Sport

Dzieci i młodzież Chrobrego wróciła na boiska2 min na czytanie

Dzieci i młodzież Chrobrego wróciła na boiska

Obiekty treningowe Chrobrego Głogów nie stoją już puste. Młodzi piłkarze wrócili na boisko, by po dłuższej przerwie znów się poruszać. Treningi odbywają się zgodnie z harmonogramem. Ale meczów w tym sezonie nie będzie. – Rywalizacja wróci pod koniec sierpnia – nie ukrywa Grzegorz Nowak, koordynator ds. młodzieży w miejskim klubie.

Dziś (22.05.) przed południem udział w treningu wzięła starsza młodzież Chrobrego. Były zacięcia z piłką, na trybunie kilku rodziców wpatrzonych w swoje pociechy. A wśród nich Eryk Pieczarka (15 l.). – Brakowało tej piłki przy nodze – mówi chłopak, który mieszka w Kłobuczynie. Opowiada, że w ostatnich tygodniach pograli z kolegami w piłkę na boisku w ich wsi, ale betonowym.

Radoxim 5

– A to nie to samo i łatwiej o kontuzje – nie ukrywa. Teraz, gdy wznowił normalne treningi, liczy na poprawę kondycji i dalszy rozwój. – To nasz trzeci trening w grupie. Fajnie jest spotkać chłopaków i coś porobić. Nie ma to jak jest trener, który podpowiada, co zrobić, co poprawić – zapewnia. Juniorzy młodsi, podobnie jak inne grupy młodzieżowe, nie dokończyły tego sezonu.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej przedstawił ramowy harmonogram nowego sezonu. Wynika z niego, że ten miałby rozpocząć się na przełomie sierpnia i września. – Na pewno mecze to element ich szkolenia, ale nie mamy na to wpływu – rozkłada ręce trener Nowak wyliczając, że na razie trzeba skupić się na zajęciach. A do tych wróciły wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe – w sumie 25.

– Oczywiście wśród młodszych kategorii wiekowych są rodzice, którzy odmówili udziału swoich dzieci w zajęciach. Mieli do tego prawo – dodaje. Wykorzystane są obiekty od rana do wieczora – pierwsza, druga, trzecia płyta. – Grafik jest mocno napięty. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Przed nami dużo czasu. Mamy nadzieję, że w lipcu odbędą się wcześniej zaplanowane obozy sportowe – zaznacza.

Chrobry szykuje też ciekawą ofertę dla młodych sportowców na wakacje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport