Fotomy:GminaGłogówRegion

Dzieci z OSP wyprowadziły psy na spacer, ale i przyniosły im karmę [ZDJĘCIA]6 min na czytanie

Dzieci i młodzież z OSP wyprowadziły psy na spacer, ale i przyniosły im karmę [ZDJĘCIA] 19

W sobotę (8.10.) Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Borku oraz Przedmościu odwiedziły głogowski azyl dla zwierząt Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Dzieci i młodzież przygotowywała się do tego wyjścia od kilku tygodni.

– Dzieci zbierały dary dla zwierząt, aby móc je dostarczyć przed zbliżającym się okresem zimowym. Podczas tej wizyty młodzi adepci OSP zabrali zwierzaki na spacer do pobliskiego parku – mówi Marcin Kuchnicki, prezes OSP Przedmoście.

Klaudia, Natalia i Mariusz podsumowują akcję. – Nie ma większej satysfakcji w tym co wykonujemy w ramach spotkań, niż chęć działania, pomagania, kreatywność naszej grupy oraz atmosfera i integracja która panuje, staramy się wykonywać wiele działań w które wszyscy będą się angażować – słyszymy od nich.

– Jestem zdumiony i podbudowany działaniami jakie wykonują opiekunowie naszych drużyn wspólnie z dziećmi i młodzieżą. Sekwencja inicjatyw których podejmują się w ostatnim czasie daje powód do satysfakcji szczególnie cieszy mnie to że niektóre pomysły na zagospodarowanie tej działalności wpadają często od naszych członków MDP. Wyjazd do AMICUSA i chęć udziału w tej ciekawej i wychowawczej akcji uczy wrażliwości, odpowiedzialności i pokazuje jak oceniać i mieć wpływ na niesienie pomocy komuś kto jej potrzebuje. Takie działania są nie do ocenienia. Bardzo im wszystkim za to dziękuje również rodzicom, którzy wspierają młodych w tych wszystkich  działaniach – dodaje prezes OSP.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto