Dzieje sięGłogów

Dzieci mają jedno marzenie… spędzić święta z tatą. “Osocze ratuje życie!”1 min na czytanie

Dzieci mają jedno marzenie... spędzić święta z tatą. "Osocze ratuje życie!"

W powiecie głogowskim do tej pory walkę z koronawirusem wygrało ponad 800 osób. Jednak niewiele z nich zdecydowało się na oddanie osocza. Niestety, bo jak podkreślają lekarze, to najcenniejszy lek. – Ratuje życie – nie ukrywa kierownik głogowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Agata Gnap.

Jak wylicza, osocze w naszym mieście oddało zaledwie kilka osób. – Kolejni się zapisują, ale to kropla w morzu potrzeb. Pomału zmienia się nasza mentalność, mamy coraz większą wiedzę na ten temat. I dobrze. Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców o kontakt z nami – dodaje kierownik.

Ważne, aby kandydaci byli w wieku 18-60 lat i spełniali kryteria do oddawania krwi. Przed oddaniem osocza należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie osocza wypić około 2 litrów płynów. Natomiast w dniu oddawania osocza także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.

A o tym, że osocze ozdrowieńców faktycznie może zdziałać cuda opowiada nam Bogumiła Slifierz, żona Andrzeja (46 l.), który od kilku tygodni przebywa na oddziale Głogowskiego Szpitala Powiatowego, gdzie leczy się chorych na COVID 19.

– Można powiedzieć, że osocze zostało mu podane w ostatniej chwili. Uratowało mu to życie. Niestety stan męża nadal jest bardzo ciężki i jest on podłączony do respiratora. Mamy jednak nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Dzieci mają jedno marzenie – spędzić święta Bożego Narodzenia z tatą – mówi ze łzami w oczach. O tym pisaliśmy więcej TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się