Dzieje sięGłogów

Dzieci rapują! Świąteczny utwór przedszkolaków [Film]1 min na czytanie

Dzieci rapują! Świąteczny utwór przedszkolaków [Film]

Dzieci z Przedszkola Ocean Edukacji Rybka w Głogowie nagrały świąteczny utwór. Dziś (24.12) teledysk ma premierę na YouTube. – Materiał na klip skręciliśmy z akcji, które się działy w przedszkolu, czyli Mikołajki, robienie pierników – przybliża Szymon Rybka, który pracuje z dziećmi podczas zajęć muzycznych.

-Rok wcześniej było na galowo. Dzieci były bardzo przejęte, że muszą coś nagrać, więc w tym roku postawiliśmy na totalny luz- mówi Rybka – Nagrywki robiliśmy już pod koniec października. W zeszłym roku też było bardzo dużo tekstu i szybkie tempo. Teraz zdecydowaliśmy się na gatunek rapu drill i choć może się niektórym kojarzyć z takimi kryminalnymi aspektami muzyki, to tam jest dźwiękonaśladownictwo. W całej piosence są 4 zdania, a wszystko inne to jest zabawa. Wszyscy się rozluźnili przy mikrofonie, bawili się i potrafili nawet wykrzyczeć słowa. Zazwyczaj jak dzieci stają przy mikrofonie, to jest blokada, a tu chodziło o tę zabawę – opowiada.

-Głosy są tak podzielone, że na początku są maluszki, a później starszaki – tłumaczy muzyk. Przedszkolaki mają zajęcia muzyczne raz w tygodniu i uczą się same tworzyć muzykę. Wykorzystują do tego m.in. musicon, który działa podobnie jak katarynka, ale kompozytorem jest dziecko. Poniżej teledysk świąteczny głogowskich przedszkolaków.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się