Dzieje sięGłogów

Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. A kadra się szczepi przeciwko COVID 191 min na czytanie

1

Żłobki i przedszkola od poniedziałku (19.04.) znów zostaną otwarte. Dzieci wrócą tam po trzech tygodniach przerwy. Kadra nauczycielska jest gotowa – można powiedzieć, że ciągle była, bo mimo wprowadzonych pod koniec marca obostrzeń, część z nich pracowała normalnie. Do przedszkoli mogły uczęszczać m.in. te dzieci, których rodzice zaangażowani są w walkę z epidemią koronawirusa.

Podobnie było w Przedszkolu Publicznym nr 3. Byliśmy tam, sprawdziliśmy. – U nas od tego czasu nic się nie zmieniło – nie ukrywa Wiesława Paszek, dyrektor tego przedszkola, przypominając, że reżim sanitarny obowiązuje od ponad roku. – Sprawdzamy dzieciom temperaturę, dezynfekujemy dłonie. Sale są regularnie wietrzone. Rodzice starszych dzieci nie są wpuszczani do szatni – wymienia jednym tchem. Chwali rodziców. – Rozumieją tę sytuację – cierpliwie czekają w kolejce pod przedszkolem na dzieci. Apelujemy, aby nie wszyscy przychodzili o tej samej porze – czyli godz. 14.15, kiedy rozpoczyna się wydawanie dzieci. Różnicujmy godziny przyjścia, wtedy zachowamy na pewno bezpieczny dystans w kolejce – zwraca uwagę.

W przedszkolu pracuje obecnie 25 osób. Są w trakcie szczepień przeciwko COVID 19. – Nauczyciele są po pierwszej dawce szczepionki, przed nami kolejna. Akcją szczepień niestety nie zostali objęci pracownicy kuchni, księgowa czy konserwator – informuje dyrektor Paszek.

Dla nich bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników jest najważniejsze. – Dbajmy o to wspólnie – prosi. Ma nadzieję, że to nie jest tylko chwilowy powrót maluchów do przedszkola.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się