Dzieje sięGłogów

Dzieci z remontowanego przedszkola pójdą jednak do szkoły2 min na czytanie

Dzieci z remontowanego przedszkola pójdą jednak do szkoły. Tymczasowa decyzja prezydenta Głog

Zapadła decyzja prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza po wizji lokalnej w Przedszkolu Publicznym nr 5. Dzieci jednak będą miały zajęcia w innym budynku, przynajmniej na razie, do czasu zakończenia najcięższych prac remontowych.

Dziś rano zaalarmowali nas rodzice dzieci z tego przedszkola, że od 1 września ruszają zajęcia, a tam dopiero budują schody wejściowe i chodnik. W środku budynku nie lepiej, wszystko w remoncie. Huk, pył i wielkie burzenie. Prezydent Rafael Rokaszewicz pojechał do tego przedszkola na wizję lokalną i podjął decyzję.

– Wykonawca podtrzymał wcześniejsze ustalenia, że obiekt będzie przygotowany na 1 września w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom, w tym przede wszystkim wejście do budynku, funkcjonowanie szatni i sal dydaktycznych wraz z sanitariatami, a przebudowywany segment żywieniowy zostanie oddzielony od części użytkowanej przedszkola – poinformowała jego rzeczniczka Marta Dytwińska-Gawrońska. – Jednak w celu zapewnienia najwyższego komfortu dla dzieci i pracowników PP 5 podjęliśmy decyzję, by na kilka najbliższych tygodni przenieść dzieci do SP 9. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że szkoła zapewni dzieciom posiłki na swojej stołówce, bo w przypadku kontynuowania pracy dydaktycznej w obiekcie przedszkola i z uwagi na modernizację kuchni – dzieciom zapewni się catering – dodała.

W wyjaśnieniu całej sytuacji rzeczniczka podała, że terminy wykonania i zakresy prac były znane od samego początku, a najważniejsze i najcięższe prace były przeprowadzone w czasie przerwy wakacyjnej. Ponieważ zakres prac jest bardzo duży, wiadomym było, że potrwają one dłużej niż dwa miesiące wakacji. – Od dwóch tygodni zakładaliśmy alternatywne rozwiązanie i liczyliśmy się z możliwością przeniesienia czasowego dzieci i pracowników do położonej bardzo blisko Szkoły Podstawowej nr 9. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z takiego rozwiązania mogą być zadowoleni – poinformowała.

Umowny termin zakończenia zadania – czyli kompleksowej modernizacji przedszkola – uzgodniono do 10.11.2022 r., jednak wszystkie prace budowlane zostaną zakończone z końcem października. Zakres prac jest bardzo duży: ocieplenie elewacji, wymiana instalacji ogrzewania, wymiana okien i drzwi, modernizacja i wyposażenie kuchni. Koszt całej inwestycji to ok. 3,5 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta i dotacji z UE. Po remoncie obiekt zmieni się nie do poznania. Będzie posiadał nowoczesną kuchnię, poprawi się komfort termiczny. Na obiekcie zamontowane zostaną także panele fotowoltaiczne, dzięki czemu funkcjonowanie placówki będzie bardziej ekonomiczne. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się