Dzieje sięGłogów

Dzień Drzewa w głogowskim przedszkolu1 min na czytanie

Dzień Drzewa w głogowskim przedszkolu

Przedszkole Publiczne nr 3 obchodziło Dzień Drzewa – „The Day of a Tree”. Dzieci nie tylko znacznie poszerzyły swoją wiedzę na temat drzew, ale i słownictwo z języka angielskiego związane z tą tematyką.

– Poznaliśmy poszczególne części drzewa oraz rzeczy, które mogą na nim rosnąć. Przeglądając album liści, nauczyliśmy się przyporządkowywać kształty liści do konkretnych gatunków drzew, poznając przy okazji ich angielskie nazwy – relacjonuje Klaudia Horyń z PP 3.

Po części edukacyjnej, nadszedł czas emocjonujących zabaw. Dzieci ochoczo przemieniły się w „liściastych fryzjerów”, tworząc rysunkowym postaciom niezapomniane fryzury z kolorowych liści. Równie chętnie przedszkolaki spacerowały boso po ścieżce sensorycznej stworzonej z szyszek, kasztanów, gałązek i liści. Kolejną atrakcją  była zabawa w „małych sadowników” i ścinanie jabłuszek z kartonowej jabłonki. W tej grze dzieci znajdowały jabłuszkom odpowiednie miejsca na podstawie kolorów i liczby pestek w każdym z nich.

– Tego dnia stworzyliśmy też mnóstwo ciekawych prac plastycznych z motywem drzewa, które teraz pięknie zdobią nasze sale. Na koniec wyszliśmy na dwór, by ułożyć z liści imponującą podobiznę drzewa. Nie zapomnieliśmy też o życzeniach dla drzew, które wspólnie im złożyliśmy – dodaje.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się