Sport

Dzień po meczu odchodzą z Chrobrego. To spora grupa piłkarzy1 min na czytanie

Dzień po meczu odchodzą z Chrobrego. To spora grupa piłkarzy

Siedmiu zawodników odchodzi z Chrobrego Głogów po zakończonym sezonie 2020/21. Z końcem czerwca kontrakty wygasną Damianowi Kowalczykowi, Kamilowi Juraszkowi, Maksymilianowi Banaszewskiemu i Patrykowi Bryle, a wypożyczenia zakończą Paweł Oleksy, Nikodem Niski oraz Kacper Bieszczad.

Spośród odchodzących najdłużej w Chrobrym był Damian Kowalczyk. Za nim pięć sezonów w pomarańczowo-czarnych barwach, choć w tym pierwszym pół roku spędził na wypożyczeniu w Rozwoju Katowice. Przez ten czas zagrał w 112 spotkaniach, w których zdobył 15 bramek. Ostatni sezon zakończył na bilansie 20/0.

Na początku 2020 roku do Chrobrego przeszedł Maksymilian Banaszewski, który zrobił wokół swojej osoby sporo szumu w trakcie rundy jesiennej 2020/21. Zdobył wtedy 7 bramek i choć tego dorobku nie poprawił w rundzie wiosennej, pozostał jednym z najlepszych strzelców drużyny. W zakończonym sezonie wystąpił w 32 spotkaniach.

W tym samym czasie, co Maks, do MZKS-u dołączył Kamil Juraszek. Środkowy obrońca w zakończonym sezonie zagrał 14-krotnie. Po jego odejściu zespół pozostanie w tej formacji z najczęściej grającymi Oliverem Praznovskim i Mavroudisem Bougaidisem oraz najbardziej doświadczonym Michałem Michalcem.
RED
źródło: Chrobry Głogów S.A.

Zobacz inne

Więcej w Sport