Dziesięć medali na mistrzostwach Dolnego Śląska

07:42, 16.05.2022 strony

Lekkoatleci Piasta Głogów wzięli udział w zawodach w Jeleniej Górze. Były to mistrzostwa województwa juniorów z Dolnego Śląska. Podopieczni trenera Tadeusza Karpowicza zdobyli dziesięć medali.

W kategorii juniorów młodszych (do lat 17) brązowe medale wywalczyły: Julia Zaorska w biegu na 100 m przez płotki *14,95 s), Natalia Zaorska w trójskoku (9,74 m), Amadou Diallo w biegu na 110 m ppł. (14,49 s) i srebrny w skoku wzwyż (175 cm). Z kolei srebrny medal przez płotki wybiegał Michał Rokaszewicz (17,64 s), a brązowe również Michał Poprawski na 110 m (18,60) i na 400 m (64,59 s).

W juniorach (do lat 19) srebrny medal wygrał Szymon Cieślak w trójskoku (13,16 m), dwa brązowe Daniel Chamioło w skoku wzwyż (185 cm) i trójskoku (13,09 m).

Natomiast w Lesznie podczas ogólnopolskiego mityngu młodzicy Piasta też uzyskali bardzo dobre wyniki: wygrały Patrycja Marciniak w skoku wzwyż (150 cm) i Julia Czupryńska w biegu na 80 m ppł. (12,31 s) oraz w skoku w dal (5,17 m). Adam Szyrner zdobył srebro w biegach na 100 m (11,88 s) i 110 m ppł. (16,59 s).