Dziesięć medali w Bolesławcu naszych lekkoatletów. Padły rekordy życiowe!

20:20, 19.05.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 20:20, 19.05.2019

W Bolesławcu odbyły się dolnośląskie zawody ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego klas szkół podstawowych. Reprezentacje z ośrodków LDK w naszym województwie rywalizowały o prawo startu w centralnych zawodach w Warszawie. Rewelacyjnie wypadli głogowianie pod okiem trenera Tadeusza Karpowicza. Zajęli dziesięć medalowych miejsc.

W najmłodszej kategorii (rocznik 2008) Julia Łuka w biegu na 60 m (8,9 s) zdobyła złoto i brąz w skoku w dal (4,03 m). Oliwia Łuka złoto w skoku w dal (4,28 m) i srebro w biegu na 60 m (9,0 s). Jarosław Wożniak dwa złote medale w biegu na 60 m (8,5 s) i w skoku w dal (5 m).

Wśród 12-latków Julia Czupryńska wywalczyła srebro w biegu na 60 m (8,4 s), brąz Adam Szyrner w skoku wzwyż (125 cm). W roczniku najstarszym 2006 w skoku wzwyż srebro zdobyła Zuzanna Walkowiak (145 cm) a brąz Arancia Ryciak (140 cm). Swój rekord życiowy ustanowiła również Patrycja Marciniakw skoku wzwyż (135 cm). Na zawodach dekorował medalistów poseł, mistrz olimpijski i świata Szymon Ziółkowski.

- Wyniki są bardzo obiecujące, uzyskane nie z treningu tylko z zabawy ukierunkowanej na określone konkurencje lekkoatletyczne - podsumowuje trener Karpowicz.