Dzieje sięFotoGłogów

Dziś Dzień Hutnika. Nie ma karczm i pikników2 min na czytanie

Dziś Dzień Hutnika. Nie ma karczm i pikników 2

To jest nie tylko praca, to jest miłość do tego zawodu. Tak dzisiaj ktoś powiedział na skromnej uroczystości z okazji Dnia Hutnika pod Hutą Miedzi Głogów.

Nie było fanfar i orkiestr jak to zwykle bywało. Nie będzie też koncertów czy pikników. Nie będzie żadnego balu czy zabawy. Niestety, uroczystość skromna, z zachowaniem reżimów sanitarnych. Garstka przedstawicieli hutników trzech hut KGHM Polska Miedź z naszego regionu – w Głogowie, Legnicy i Cedyni – złożyła dziś kwiaty pod pomnikiem św. Floriana przy pierwszej bramie w hucie Głogów. Potem wiceprezes zarządu ds. rozwoju Adam Bugajczyk oraz dyrektor naczelny huty Głogów Przemysław Wiśniewski odsłonili tablicę pamiątkową z okazji 50 – lecia Huty Miedzi Głogów.

1971-2021 – nasza siła to doświadczenie i mądrość pokoleń… To napis wyryty na tej tablicy odsłoniętej w hołdzie tym, którzy tworzyli historię naszej huty, sercem, talentem, ciężką pracą przyczynili się do jej wybudowania i rozwoju, ku pamięci przyszłych pokoleń – z dedykacją od dyrekcji Huty Miedzi Głogów oraz całej Braci Hutniczej.

Z okazji tego święta po raz pierwszy zaprezentowano dwa projekty pomników poświęconych braci hutniczej. Niebawem zapadnie decyzja i jeden z tych projektów zostanie zrealizowany. Pomnik hutników stanie kiedyś na skwerze w Parku nad Strumykiem przy ul. Budowlanych w Głogowie. Takie przynajmniej jak dotychczas są plany.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się