Dzieje sięGłogów

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego “Należą im się słowa uznania”2 min na czytanie

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego "Należą im się słowa uznania"

Dziś (21.11.) Dzień Pracownika Socjalnego. Oni pomagają ludziom niejednokrotnie narażając własne zdrowie. Zawód pracownika socjalnego jest obecnie deficytowy.

– W dniu Pracownika Socjalnego, tym wszystkim, którzy poświęcają się dla drugiego człowieka należą się słowa najwyższego uznania. A na co dzień życzę wszystkim pracownikom pomocy społecznej zwykłej ludzkiej życzliwości, która w tym wyjątkowym czasie jest bezcenna – mówi Krystyna Piasecka – Olejniczak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.

Życzenia składa też starosta. – Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować państwu za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących w naszym powiecie. Pracownik socjalny charakteryzuje się niezwykłą empatią, która jest szczególnie ważna przy wspieraniu osób w trudnych życiowych sytuacjach. Dajecie im nadzieję na godne życie i pomagacie dostrzec sens zmagań, z jakimi mają do czynienia w życiu codziennym. Życzę wytrwałości, satysfakcji i  uznania. Niech państwa praca stanie się prawdziwym spełnieniem i dostarcza wiele uśmiechu i życzliwości – dodaje Jarosław Dudkowiak.

Statuetki wraz z listami gratulacyjnymi zostaną dostarczone bezpośrednio do placówek pomocy społecznej, a życzenia zostaną złożone telefonicznie i mailowo.

– Dziś jest ten moment, by okazać wdzięczność wszystkim, którzy swą cichą i pełną poświęcenia pracę ofiarują drugiemu człowiekowi. Państwa troska i oddanie swym obowiązkom świadczą o wrażliwości na krzywdę innych, są ostoją w trudnej sytuacji życiowej niosąc nadzieję i realną pomoc, za którą dzisiaj serdecznie dziękuję – zwraca uwagę wicestarosta Jeremi Hołownia.

Każdego roku święto pracowników socjalnych odbywało się podczas uroczystej gali, na której Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak wraz z Prezydentem Miasta Rafaelem Rokaszewiczem wręczali kwiaty, statuetki i listy gratulacyjne. Podczas uroczystości występowali również zaproszeni artyści. W ubiegłym roku była to Pani Krystyna Prońko, która swoimi znanymi pięknymi utworami wprowadziła niepowtarzalną atmosferę.

Niestety w tym roku epidemia pokrzyżowała plany. Nie odbędzie się więc tradycyjna coroczna gala.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się