my:JerzmanowaRegion

Dziś Międzynarodowy Dzień Seniora. W Jerzmanowej chodzą na zajęcia do klubu Senior +2 min na czytanie

Dziś Międzynarodowy Dzień Seniora. W Jerzmanowej chodzą na zajęcia do klubu Senior +

Kto nie jest jeszcze seniorem, to pamiętajcie – każdy kiedyś będzie. Warto wtedy się także cieszyć życiem, a może nawet bardziej warto, bo ma się doświadczenie i zna smak życia. Seniorzy zrzeszeni w klubie świętowali właśnie w świetlicy w Maniowie w gminie Jerzmanowa. Spotykają się tu aktywni ludzie w dojrzałym wieku z całej gminy, na zajęcia zapisało się 15 osób. Dobrze, ze maja taką możliwość. Nie wszędzie tak jest.

Dowozi ich bus opłacany przez gminę Jerzmanowa, a program finansuje państwo. Zazwyczaj odbywają się tu różne zajęcia, warsztaty, pogadanki albo wycieczki, ale dziś była mała uroczystość. Przyjechał wójt Lesław Golba, złożył seniorom życzenia. Było wspólne śpiewanie, tort, ciasto oraz poczęstunek.

-Chcemy się pochwalić, jaka jest u nas przyjemna atmosfera – mówi Halina Boruszczak, która od września zeszłego roku jest na emeryturze, ma sporo pracy w domu i przy wnukach, którymi się opiekuje, lecz dla niej to za mało. – Chcę poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje, jeździć na wycieczki, do teatru, dowiadywać się czegoś ciekawego. To wszystko tu mam – zachwala była nauczycielka ze szkoły w Jerzmanowej.

– Niech wam zazdroszczą ci, których tu nie ma – cieszył się wójt Lesław Golba, no bo faktycznie 15 osób na całą taką dużą gminę to nie jest liczba imponująca. Pozostali seniorzy zapewne siedzą w domach. – Trzeba chcieć wyjść z domów, spotykać się i wspólnie robić takie rzeczy jak tu na zajęciach – zachęcał. Te zajęcia trzy razy w tygodniu w Maniowie to nie wszystko, bo od połowy października rozpoczyna się nowy program, na który gmina pozyskała pieniądze. Tym razem prawie 20 osób będzie się uczyło śpiewać i tańczyć. Bierzcie przykład, na to przecież nigdy nie jest za późno.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa