Dzieje sięGłogów

Dziś można się spodziewać pogodnego nieba1 min na czytanie

Dziś można się spodziewać pogodnego nieba

O tym, jaka pogoda czeka nas na sylwestra i na początku nowego roku, poinformowała nas Ewa Łapińska, synoptyczka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przedstawiła nam prognozę meteorologiczną specjalnie dla Głogowa i okolic. Na spacer tej nocy raczej mało kto się wybierze, chyba tylko śmiałkowie, ale warto wiedzieć, jak to będzie.

W sylwestra około północy temperatura ma być najniższa, właśnie te minus 3 stopnie. Jednak wiatr będzie bardzo słaby, więc może być mglisto, a ta mgła może osiadać i powodować śliskość na jezdniach i chodnikach. Nie spodziewajmy się tej ostatniej nocy starego roku i pierwszej nowego – ani deszczu, ani śniegu. Padać nie będzie.

Radoxim 3

Piątek 1 stycznia za to – w przeciwieństwie do dzisiejszego dnia – pochmurny, jedynie z lekkimi przejaśnieniami. Czasem po prostu wyjdzie słońce, a temperatura w dzień prognozowana jest na co najwyżej 3 stopnie. Jednak taka będzie w najcieplejszym momencie dnia. Generalnie przez cały Nowy Rok będzie chłodno, około 0. Wiatr nadal słaby. Jednak trochę słońca, więc można planować spacer. W nocy z piątku na sobotę temperatura znów spadnie do minus 3.

W sobotę 2 stycznia jeszcze zimniej, maksymalnie dwa stopnie, no i sporo chmur na niebie będzie. Jak się tego dnia obudzimy, będzie jednak bardzo mroźnie, jeszcze wciąż minus 1. Zacznie trochę wiać i po prostu będzie to dzień pochmurny i mniej przyjemny. Niestety niedziela 3 stycznia także pochmurna, może nawet jeszcze bardziej, bo będzie bardzo mało przejaśnień i są prognozowane opady deszczu. Wiatr słaby umiarkowany, a temperatura 3-4 stopnie.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się