Dzieje sięGłogów

Dziś trwa policyjna akcja „Bezpieczny rower”. Rowerzyści, zadbajcie o siebie na drodze1 min na czytanie

Dziś trwa policyjna akcja „Bezpieczny rower”. Rowerzyści, zadbajcie o siebie na drodze

Dzisiaj od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP W Głogowie prowadzą działania „Bezpieczny rower”. Wiosna to okres sprzyjający rowerzystom. Coraz częściej możemy ich zobaczyć na drodze. Część najbardziej zagorzałych zwolenników tego środka transportu, porusza się jednośladem prze cały rok i to bez względu na warunki pogodowe.

Pamiętajmy, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. To zarazem jeden z najbardziej narażonych na negatywne skutki wypadku lub kolizji, jego uczestnik. W konfrontacji z pojazdem kilkanaście razy cięższym i szybszym, praktycznie nie ma szans. Naszym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Radoxim 5

W trakcie akcji policjanci zwracać będą uwagę na zachowanie rowerzystów, prawidłowe wyposażenie ich pojazdów, trzeźwość kierujących ale również na zachowanie kierowców wobec jednośladów.

Największy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma jego zachowanie na drodze i dobra widoczność. Zalecamy aby stosować nie tylko obowiązkowe oświetlenie roweru wymagane przepisami ale również noszenie elementów odblaskowych, kamizelek, które zwiększają naszą widoczność i poprawia bezpieczeństwo – wyjaśnia Bogdan Kaleta.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się