Dzieje się

Dziś zaczną lać asfalt. Droga do Panattoni będzie przypominała pas startowy dla samolotów 1 min na czytanie

Dziś zaczną lać asfalt. Droga do Panattoni będzie przypominała pas startowy dla samolotów 

Prace wykonuje firma Ragen. To ogromna inwestycja warta ponad 12 mln zł. Dzisiaj drogowcy robią ostatnie poprawki podbudowy i dzisiaj zacznie się lanie asfaltu. Ulica strefowa od stron drogi wojewódzkiej Głogów-Huta (skręt na Biechów) przypomina pas startowy dla samolotów. Jest długa i prosta jak strzała.

Na odcinku od strony drogi wojewódzkiej nie będzie miała krawężników ani chodnika, ale im bliżej Panattoni to droga będzie coraz bardziej „miejska”. Przypominajmy, że w zakres inwestycji weszły: przebudowa drogi gminnej ul. Strefowej wraz z budową drogi gminnej, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodników, skrzyżowania, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanału technologicznego, budowa stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej oraz budowa dróg gminnych wraz z siecią kanalizacji sanitarnej, kontenerową pompownią wody, kanałem technologicznym, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej. 

– To duże i ważne zadanie. To pełne uzbrojenie terenu, drogi, chodniki, zatoczki autobusowe. Chcemy dać inwestorom jak najlepsze warunki, to obszar już częściowo zainwestowany, bo firma Panattoni buduje tu Park Głogów i pierwsza hala już pracuje, ale na tym nie poprzestajemy, chcemy rozwijać Miejską Strefę Inwestycyjną by kolejni inwestorzy mogli realizować tam swoje przedsięwzięcia – mówi lipcu tego roku Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Na tę inwestycję miasto pozyskało 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład.


RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się