Sport

Dziurawa obrona Chrobrego przed starciem ze Stalą. Stolc wypada ze składu1 min na czytanie

Dziurawa obrona Chrobrego przed starciem ze Stalą. Stolc wypada ze składu

Przemysław Stolc będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Miejsce w środku defensywy zajmie młody Oskar Repka.

To duże osłabienie Chrobrego Głogów przed niedzielnym (28.04.) meczem w Mielcu. Przemysław Stolc w tym sezonie jest pierwszym wyborem w obronie trenera Grzegorza Nicińskiego. Do tej pory, we wszystkich rozgrywkach (Fortuna 1.Liga oraz Puchar Polski) zagrał w 32 spotkaniach. I wszystkie zaczynał od pierwszej minuty.

Tym samym duet w środku obrony stworzą Michał Michalec wraz z Oskarem Repką. Grypa jelitowa z gry wykluczyła też napastnika Mikołaja Lebedyńskiego. Poza tym większych zmian w kadrze nie powinniśmy się spodziewać. Do zdrowia po ciężkiej kontuzji powraca także prawy obrońca Michał Ilków-Gołąb. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu zerwał wiązadło krzyżowe przednie i przeszedł zabieg jego rekonstrukcji. Jeszcze w tym sezonie ma wrócić na murawę, ale grać w zespole rezerw.

Starcie Stali Mielec z Chrobrym Głogów będzie ważne dla układu tabeli. Chrobry wygrywając na trudnym terenie niemal przypieczętowałby utrzymanie się w Fortunie 1.Lidze. Stal znajduje się tuż za czołową dwójką premiowaną awansem do Ekstraklasy – Rakowem Częstochowa oraz ŁKS-em Łódź.

Jesienią, przed własną publicznością, pomarańczowo-czarni bezbramkowo zremisowali ze Stalą. Początek meczu w niedziele (28.04.) o godz. 20.
MK

foto: Chrobry Głogów S.A.

Zobacz inne

Więcej w Sport