Dzieje sięGłogów

Dzwonią i… nic. Pacjenci nadal mają problemy nawet ze zdobyciem recepty1 min na czytanie

Dzwonią i... nic. Pacjenci nadal mają problemy nawet ze zdobyciem recepty

Roman Buda (86 l.) do swojej przychodni MCZ w Głogowie wydzwaniał trzy bite godziny Wcześniej jak zwykle pojechał osobiście z karteczką i usłyszał, że kontakt wyłącznie telefoniczny. Dostał kartkę z wypisanymi numerami kontaktowymi. No to dzwonił na wszystkie trzy, bez skutku.

– Jeden numer był cały czas zajęty, pozostałych nikt nie odbierał – mówi senior. Potrzebował tylko recepty na leki, bez których nie może żyć. – Od 10 lat mam rozrusznik serca, te lekarstwa utrzymują mnie przy życiu – tłumaczy.

W ocenie zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie zgłaszane przez pacjentów problemy z połączeniem się z rejestracją centralną MCZ lub rejestracją przychodni w Głogowie są związane wyłącznie ze znaczną liczbą osób kontaktujących się jednocześnie z placówkami. To może skutkować czasowym zablokowaniem połączeń z call center, gdy liczba osób oczekujących na połączenie przekracza dopuszczalny limit, czy stałą zajętością pozostałych telefonów.

Dla przykładu na początku maja, między 1 a 15 maja (10 dni roboczych) pracownicy rejestracji centralnej MCZ codziennie odbierali średnio 1300 połączeń telefonicznych. W tym okresie w przychodni w Głogowie dziennie lekarze POZ udzielali średnio 240 porad i wystawili pacjentom ok. 120 recept.
RED

Podziel się informacją ...
  • 208
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się