E-Towers Famaba się rozwija. Głogowska firma stoi u progu wielkich inwestycji

E-Towers Famaba się rozwija. Głogowska firma stoi u progu wielkich inwestycji 3

Otwarcie nowych biur technologiczno-konstrukcyjnych E-Towers Famaba w Głogowie to symboliczny krok w rozwoju technologicznym i organizacyjnym Grupy E-Crane. Głogowska firma Famaba o ponadsiedemdziesięcioletniej tradycji jest od kilku lat częścią belgijskiej grupy.

– To jedno z większych wydarzeń w historii firmy, ponieważ co roku świętujemy otwarcie kolejnych inwestycji. Zakończyliśmy cykl inwestycji w wieże wiatrowe, teraz skupiamy się na macierzystym produkcie właściciela grupy, produkcji dźwigów portowych, które są znane na całym świecie: w USA, Azji i całej Europie. Szukamy odbiorcy na polskim rynku, może nam się uda – mówi wiceprezes E-Towers Famaba Joanna Czapla-Słowińska.

Certus 1

E-Crane chce skoncentrować się na rozwoju swojego głównego produktu – dźwigów przeładunkowych materiałów sypkich i złomu oraz planuje wprowadzenie na rynek nowego żurawia serii 4000, największego w gamie własnych produktów. Chce intensywne prace rozwijać dotychczas produkowane typy żurawi. I będzie się to działo właśnie w Głogowie. Docelowo będzie w nowym biurze konstrukcyjnym opracować ok. 10 inżynierów-konstruktorów, którzy będą pracować wyłącznie przy dźwigach.

 – Rozpoczęliśmy inwestycję od usprawnienia cyklu produkcyjnego, w tym momencie rozszerzamy działalność, przenosimy więcej odpowiedzialności do Polski. Jest to biuro konstruktorskie, inżynierskie, które ma zacieśnić współpracę, umożliwić szybszą wymianę know-how na temat produktu i reagować na problemy pojawiające się przy produkcji – wyjaśnia wiceprezes dodając, że grupa ma ambicję pozostania liderem innowacyjności i wytyczania trendów w branży.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że produkcja żurawi i dźwigów na tak wielką skalę odbywa się właśnie w Głogowie. I to nie koniec nowych inwestycji w E-Towers Famaba, bo biuro konstrukcyjne jest początkiem wielkich inwestycji w firmie. Następnym krokiem będzie budowa nowej hali produkcyjnej przy ul. Żarkowskiej. Rozpoczęcie jej budowy zaplanowano na drugą połowę bieżącego roku.

Powstająca hala ma być wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w najwyższym możliwym stopniu wykorzystywać założenia Przemysłu 4.0. Sam budynek wznosić się będzie na wysokość 20 metrów, co umożliwi produkcję największych konstrukcji, w tym właśnie nowego dźwigu serii 4000.

Zmiany w E-Towers Famaba dotyczą także zarządzania. Funkcję Prezesa objął Lieven Bauwens, właściciel Grupy E-Crane. Ta decyzja najdobitniej podkreśla determinację w realizacji nakreślonych planów rozwoju fabryki w Głogowie, a także jej znaczenia dla Grupy E-Crane.

Podziel się informacją ...
  • 157
  •  
  •  
  •  
  •  
  •