Dzieje sięGłogów

Edukacja teatralna dla najmłodszych! Tłumy w teatrze1 min na czytanie

Edukacja teatralna dla najmłodszych! Tłumy w teatrze

Czwartek i piątek w głogowskim teatrze upłynął pod znakiem lekcji teatralnych dla najmłodszych. To nowa inicjatywa teatru im. Andreasa Gryphiusa, którą patronatem objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Tłumy uczniów dowiedziały się m.in. czym jest foyer, jak zachowujemy się w teatrze i dlaczego warto do niego pójść.

– Taki pomysł mieliśmy już jakiś czas temu, ale dopiero teraz udało się go zrealizować – przyznaje Michał Wnuk, kierownik teatru. – Pandemia nie pozwoliła na zaproszenie tak dużej liczby dzieci do teatru. Teraz będą przychodzić do nas regularnie – dodaje.

Edukacja teatralna odbywać się będzie raz w miesiącu. Na pierwszych zajęciach pojawili się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Głogowie. Lekcje prowadzi aktorka i pedagog, Aleksandra Paprocka-Paszczyk.

– Ola ma świetny kontakt z dziećmi, a przy tym spore doświadczenie aktorskie – opowiada Wnuk. – Cieszymy się, że może się tym podzielić z młodymi ludźmi. Wierzymy, że dzięki temu pokochają teatr.

W czwartek i piątek teatr odwiedziło prawie dwa tysiące osób, uczniów i nauczycieli. Kolejne lekcje już pod koniec października.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się