Dzieje sięFotoGłogów

Edyta ma już wymarzoną windę. Dudkowiak wystąpił z apelem do niepełnosprawnych3 min na czytanie

1

To pierwsza taka winda w naszym mieście, druga w Polsce. Edyta Owczarz (47 l.) wygrała w życiu już wiele, bo na jej półce puchary i medale. Jest reprezentantką kraju w Bocci, czyli dyscyplinie paraolimpijskiej. Z orzełkiem na piersi jeździ po całym świecie. Teraz – po kilku latach starań – zwyciężyła również z barierami architektonicznymi. – Do tej pory, aby wydostać się z mieszkania, musiałam liczyć na pomoc innych – wspomina. Ale to się zmieniło. Choć mieszka na drugim piętrze w bloku przy ul. Kosmonautów Polskich. Nowoczesna winda jest spełnieniem marzeń zdolnej głogowianki. O tym pisaliśmy więcej: TUTAJ.

Dziś (15.07.) pani Edyta opowiedziała o tym wszystkim wraz z starostą Jarosławem Dudkowiakiem i wicestarostą Jeremim Hołownią. Ci zachęcali również pozostałych niepełnosprawnych, aby korzystali z dofinansowań. Tylko w tym roku w tej puli znalazło się około 500 tys. zł. Dudkowiak wyliczał, że ponad 200 tys. zł nadal jest do wykorzystania.

– Pani Edyta to doskonały sportowiec. Spotykamy się więc po to, aby pokazać inwestycje, które wykonujemy z pozyskanych środków. Właśnie tutaj została zbudowana winda. Umożliwia dostęp pani Edycie do domu. Chcemy pokazać, że można likwidować te bariery. Ten proces jest długi, ale możliwy do przejścia. Wspieramy w tym niepełnosprawnych. Wspólnie wypełnimy dokumenty i doprowadzimy do tego, że wasza mobilność będzie większa – zapewniał starosta. Dodawał jeszcze, że pieniądze są dostępne także na wiele innych rzeczy na przykład łóżka specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych, przebudowę łazienek czy budowę podjazdów. Warto w tej sprawie skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się