Dzieje sięGłogów

Edyta Owczarz wygrała międzynarodowy turniej bocci1 min na czytanie

Edyta Owczarz wygrała międzynarodowy turniej bocci

Zawodniczka głogowskiego IKSON-a Edyta Owczarz potwierdza swoją dominację w kobiecej bocci na świecie wygrywając turniej „Poznań 2022 World Boccia Intercontinental Challenger”.

W turnieju pod auspicjami Światowej Federacji Bocci wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 18 krajów, m. in. Izraela, Egiptu, Cypru, Indonezji, Węgier, Czech czy Słowacji.

Radoxim 5

– Głogowianka w drodze po złoto wygrała wszystkie swoje mecze pokonując zawodniczki z Indii, Wielkiej Brytanii, Danii i Turcji. Tradycją już staje się, że z ważnego rankingowego turnieju, choć tym razem rozegranego w Polsce, przywozi także złoty medal w grze w parze z reprezentacyjnym kolegą ze Startu Bielsko-Biała, Damianem Iskrzyckim – informuje Andrzej Maciejewski z Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych w Głogowie.

Oba te pierwsze miejsca pozwolą zarówno Edycie jak i polskiej parze BC3 na utrzymanie dotychczasowych wysokich pozycji w międzynarodowym rankingu BISFed i, co ważne, pozwalają wciąż marzyć o Igrzyskach.

Już niedługo głogowianie będą mogli na żywo kibicować Edycie wraz z jej nieodłącznym asystentem sportowym mamą Krystyną, w czasie finału mistrzostw Polski, który już pod koniec października rozegrany zostanie po raz kolejny w Głogowie.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się