Dzieje sięGłogów

Ekonomik otwiera drzwi dla przyszłych uczniów [FOTO]5 min na czytanie

Ekonomik otwiera drzwi dla przyszłych uczniów [FOTO]

Głogowski Ekonomik otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów. Dziś (26.04) uczniowie mogli zajrzeć do klas, pracowni, porozmawiać z nauczycielami. Co wyróżnia tę szkołę spośród innych?

-Ekonomik miał przez 4 lata z rzędu certyfikat “Brązowej tarczy” najlepszego Technikum w Polsce. W tym roku nam się nie udało, ale rekord 4 tarcz jest w tej chwili nie do pobicia. Natomiast to, co jest specyficzne dla naszej szkoły, to rodzinna atmosfera. Ponad 50 procent nauczycieli to byli uczniowie. Jeżeli uczeń wraca później jako pedagog, to znak, że mu się tutaj podobało i z tą szkołą związał swoje życie. Poza tym, mamy takie sytuacje, że do naszej szkoły wysyłane jest już trzecie pokolenie, tzn. rodzice wysyłają swoje dzieci, a później te dzieci swoje pociechy – wymienia dyrektor, Wojciech Janisio – W Ekonomiku uczymy zawodów, które są zawodami życiowymi. Każdy, kto wybierze naszą szkołę, nauczy się czegoś, co mu się kapitalnie przyda w życiu. Nawet jak nie będzie pracował w zawodzie, to uzyska wiele praktycznych umiejętności. Co więcej, namawiamy żeby uczniowie “łamali” swoje kształcenie, czyli kończyli dodatkowe kierunki, np. ekonomiści kończyli dodatkowo logistykę itd.

Radoxim 5

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie proponowane są kierunki: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik żywienia i usług ekonomicznych oraz w szkole branżowej -kucharz.

A co o szkole sądzą uczniowie? – W Ekonomiku jest bardzo dobrze. Nauczyciele zawsze są bardzo mili i pomogą, kiedy tego potrzebujemy. Z przedmiotami zawodowymi też jest dobrze, więc nie ma się czego stresować. Myślę, że takie kierunki, jakie są w Ekonomiku, są bardzo przyszłościowe – przyznaje Martyna Mychel z I klasy rachunkowości.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się