Dzieje sięGłogów

Eksperyment się powiódł? Zdaniem kierowców coraz więcej czasu tracimy w korkach przed mostem2 min na czytanie

Eksperyment się powiódł? Zdaniem kierowców coraz więcej czasu tracimy w korkach przed mostem

Nowa organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Brama Brzostowska i al. Wolności została wprowadzona przed rokiem. Wówczas wyłączono sygnalizację świetlną. I nie można przejechać z al. Wolności na Stare Miasto. Właśnie taki eksperyment zastosowano, aby nieco pozbyć się korków w okolicach mostu Tolerancji. Te zwykle zdarzały się w piątki, gdy wielu z nas myśli o weekendowych wyjazdach. W kolejce na przeprawę przez Odrę trzeba odstać swoje. Ale okazuje się, że w ostatnim czasie, nie tylko wtedy.

– Nawet w środku tygodnia – złoszczą się kierowcy zwracając uwagę na to, że zmiana organizacji ruchu niewiele pomogła. – A nawet i utrudniła jazdę po rondzie – dodają. Jednak nie tylko o tym nam mówią. Ich zdaniem trzeba też wybudować przejście podziemne w okolicy mostu. – Należy zlikwidować pasy, bo piesi również mają duży wpływ na to, że tworzą się korki – argumentują.

Radoxim 3

Swoje dorzucają głogowscy przedsiębiorcy. Zwłaszcza ci ze starówki, gdzie o utargi trudniej. – Ludzie jak pomyślą, że muszą do nas przejechać przez rondo Konstytucji 3 Maja i stać w korkach, to rezygnują – martwią się.

– Odnośnie organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wolności i Bramy
Brzostowskiej prezydent Rafael Rokaszewicz zaprasza przedsiębiorców na
rozmowę do ratusza. Zaprosimy właściciela – zarządcę drogi krajowej i
zastanowimy się nad rozwiązaniami – mówi Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

Bo przecież idealnie nie będzie póki w Głogowie nie zostanie wybudowany drugi most. O ten trzeba naciskać już jednak nie miejskie, a rządowe władze. Mimo krzyków i wrzasków kierowców stojących w korkach, jak do tej pory, obyło się bez radykalnych kroków w tej sprawie. Mamy cierpliwość. – A trzeba im ten most zablokować w godzinach szczytu. Raz, drugi, trzeci – usłyszeliśmy. Pikiety? Głogowianie wierzą, po raz kolejny, że most w końcu powstanie. Kiedy? Być może za dziesięć lat. Jak dobrze pójdzie.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się