Dzieje sięFotoGłogówWideo

Ekwador we wspomnieniach głogowskich podróżników. Podziękowali za wkład w budowę studni3 min na czytanie

Ekwador we wspomnieniach głogowskich podróżników. Podziękowali za wkład w budowę studni 1

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbyło się we wtorek (18.02.) spotkanie z cyklu „Fotostopem przez świat”. Głównym tematem był Ekwador, skąd niedawno wrócili głogowscy podróżnicy. Małżeństwo Grażyna i Stefan Sroczyńscy przy okazji zgromadzenia słuchaczy podziękowali za udzielone wsparcie przy budowie studni w Afryce.

Studnia “Głogowianka” nie została wybudowana, jak zakładali początkowo inicjatorzy akcji w Afryce, ale udało się na Madagaskarze, a dokładnie w Misokitsy.

Grażyna Sroczyńska o podróży do Ekwadoru

W MBP Głogów odbyło się spotkanie ze Stefanem i Grażyna Sroczyńska, którzy opowiadali o podróży do Ekwadroru. Dziękowali też za pomoc w budowie studni na Madagaskarze i zdradzili, że w planach mają kolejną wyprawę. Gdzie?CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/ekwador-we-wspomnieniach-glogowskich-podroznikow-podziekowali-za-wklad-w-budowe-studni/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 18 lutego 2020

– Ludzie się cieszą, ludzie mają nadzieję, i ludzie patrzą w przyszłość. Kobiety już sobie zaplanowały, że ogródki urządzą, będą uprawiać warzywa. Dzieciaczki rano wstają, to nie biegną do kubła z wodą, która stoi dwa dni żeby muł osiadł na dnie..,teraz wstają i biegną do studni. Pierwszy raz w życiu piją czystą wodę – przyznawała Sroczyńska.

Przypomnijmy, że zbiórka rozpoczęła się w maju 2016 roku, a zakończyła się sukcesem. Przed małżonkami kolejny wyjazd. Tym razem czterodniowy do Norwegii, gdzie głogowianie postarają się „złapać” zorzę polarną. Jest to jedno z ich marzeń.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się