Dzieje sięGłogów

Elektryczne samochody dla miejskiej spółki1 min na czytanie

Elektryczne samochody dla miejskiej spółki

PWiK w Głogowie jest eko i dba o środowisko. – Nasz tabor właśnie zasiliły dwa samochody elektryczne. Są to po pierwsze pojazdy tego typu w naszej firmie, ale już planujemy kolejne zakupy. Wszystko po to, żeby zadbać o naszą planetę – mówi Magdalena Ruta, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki.

Przypomnijmy, że wkrótce po Głogowie jeździć będą też elektryczne autobusy. Do ratusza dotarło pismo z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowaniu zakupu pięciu elektrycznych autobusów, w ramach realizowanego projektu “Zielony Transport Publiczny w Gminie Miejskiej Głogów”.

Radoxim 5

Kwota dofinansowania to ponad 14 mln zł zł, natomiast koszt całej inwestycji to prawie 17,4 mln zł. – W ramach projektu zakupionych zostanie pięć elektrycznych, zeroemisyjnych autobusów oraz zbudowane zostaną 3 stacje ładowania, które będą przeznaczone do uzupełniania energii w bateriach autobusów elektrycznych. Jest to kolejny projekt ekologiczny realizowany w naszym mieście, który znacząco poprawi jakość powietrza i zmniejszy emisję gazów – zapowiada prezydent Rafael Rokaszewicz. Kiedy głogowianie nimi pojadą? Pod koniec 2024 roku.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się