Dzieje sięGłogów

Emeryci miedziowi zrobili świąteczne paczki potrzebującym2 min na czytanie

Emeryci miedziowi zrobili świąteczne paczki potrzebującym

O tej porze roku emeryci miedziowi spotykali się przy opłatku. Były życzenia, wspólne kolędowanie, a nawet tańce. Dziś to wszystko jest niemożliwe, ale udało się zrobić paczki pod choinkę dla najbardziej potrzebujących.

Wiele osób ucieszy się z prezentów, które przygotowało dla nich ich Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM. – Bardzo żałujemy, że nie możemy się spotkać jak co roku – mówi prezes zarządu stowarzyszenia Tadeusz Lisowski. Jednak jest dobra wiadomość. Dzięki przychylności władz samorządowych naszego miasta i powiatu emeryci KGHM udało się zorganizować paczki dla najbardziej potrzebujących. Muszą jakoś zrekompensować brak bezpośrednich spotkań. – Dziś rozpoczęliśmy ich wydawanie – zapowiedział w czwartek (17.12.) prezes Lisowski.

Rzeczywiście, od czwartku członkowie stowarzyszenia mogą zgłaszać się po paczki świąteczne do głogowskiego biura przy ul. Sikorskiego. W paczkach są słodycze, artykuły spożywcze, środki ochrony osobistej oraz duża puszkę witaminy C. – Rozpoczęliśmy wydawanie paczek dla naszych członków, którzy posiadają grupę niepełnosprawności – mówi wiceprezes Stanisław Kuc.

W Głogowie jest ponad tysiąc członków tego stowarzyszenia i niestety nie da rady przygotować paczek dla wszystkich. Trzeba było wybrać najbardziej potrzebujących. Pierwszą turę paczek dla niepełnosprawnych dofinansowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – to jest 60 paczek dla emerytów miedziowych. Druga tura paczek będzie rozdawana w najbliższy wtorek, tuż przed świętami. Będą to paczki dofinansowane przez gminę miejską Głogów – dla 50 osób.

Prezenty dotrą do emerytów przed świętami. – Szkoda, że nie do wszystkich. Wybraliśmy najbardziej potrzebujące osoby – mówi Stanisław Kuc. Stowarzyszenie otrzymało także fundusze od Fundacji KGHM Polska Miedź na zakup środków ochrony osobistej przed covidem dla wszystkich oddziałów stowarzyszenia – w Głogowie, Bolesławcu, Legnicy, Ścinawie, Iwinach, Lubinie i Polkowicach. Otrzymają je po świętach.

– Za pośrednictwem „MyGlogow.pl” przekazujemy życzenia dla wszystkich osób działających w naszym stowarzyszeniu, dla ich rodzin, a także naszych sympatyków. Życzymy wam dużo zdrowia i wytrwałości, przetrwania tej epidemii. Do rychłego zobaczenia na naszych wspólnych spotkaniach, w nowym roku, już bez pandemii – przekazuje zarząd główny stowarzyszenia, Tadeusz Lisowski i Stanisław Kuc.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się